دکتر بهزادی پور خبر داد

ایجاد مرکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو

۱۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۳ کد : ۱۰۲۱ اخبار واحدها
تعداد بازدید:۲۰۲
مدیرکل کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی از ایجاد مرکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو خبر داد.
ایجاد مرکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر قباد بهزادی‌پور مدیرکل کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو گفت: این واحد دانشگاهی با توجه به صنایع و اقلیم منطقه آزاد تجاری ماکو و همچنین پتانسیل اعضای هیأت علمی و تجهیزات مناسب، می تواند نیازهای فناورانه منطقه را به صورت مسئله محور با موفقیت انجام دهد.

وی اظهار داشت: منطقه آزاد ماکو با 500 هزار هکتار زمین، دارای پتانسیل خوبی در حوزه های کشاورزی و صنایع تبدیلی است. همچنین با توجه به موقعیت جغرافیایی از صنعت گردشگری و لجستیک نیز بهره‌مند است.

دکتر بهزادی پور ادامه داد: این منطقه دارای معادن فعال با 20 میلیون تن ذخیره سنگ‌های تزئینی، منیزیم، مس، آهن و آهک است و با توجه به این پتانسیل، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو توانایی ورود به حوزه فناوری معدن و زنجیره فرآوری را دارد.

وی از ایجاد مرکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو خبر داد و گفت: بازدیدی از کارخانه های صنعتی ماکو به همراه هیأت رئیسه این واحد دانشگاهی  صورت گرفت. این بازدیدها به منظور تعامل بیشتر میان مسئولان واحد ماکو و صنعت منطقه و همچنین شناسایی پتانسیل‌های صنایع منطقه و آشنایی با نیازهای فناورانه آنها انجام شد.

مدیرکل کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: در این بازدیدها اغلب صاحبان صنایع آمادگی خود را جهت حمایت مالی و سرمایه گذاری در استارتاپ های نوپا و همکاری با دانشگاه را اعلام کردند.

انتهای پیام/


نظر شما :