دکتر دهقانی فیروزآبادی خبر داد

توسعه خدمات رسانی و ارتقای وضعیت آزمایشگاه‌های همکار دانشگاه آزاد اسلامی

۱۹ مهر ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۸ کد : ۱۰۲۹ سازمان مرکزی
تعداد بازدید:۲۲۰
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از توسعه خدمات رسانی و ارتقای وضعیت آزمایشگاه‌های همکار این دانشگاه خبر داد.
توسعه خدمات رسانی و ارتقای وضعیت آزمایشگاه‌های همکار دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری و رئیس شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در راستای تحقق سیاست ها و اهداف حوزه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، توسعه خدمت رسانی و ارتقای سطح خدمات در کنار الزام به حفظ و افزایش سطح کیفی خدمات همواره مورد توجه و تأکید بوده است.

وی افزود: ارائه خدمات به مشتریان خارج از دانشگاه و برقراری ارتباطات برون سازمانی در دستور کار مراکز خدمات آزمایشگاهی در استان ها قرار دارد، بنابراین توجه ویژه و اهتمام به این موضوعات، سبب شده تا طی شش ماه گذشته تنها در حوزه تعداد آزمایشگاه های دانشگاه آزاد اسلامی که همکار شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی هستند، رشد 60 درصدی را شاهد باشیم.

دکتر دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: در حال حاضر تعداد 85 مجموعه آزمایشگاهی در این شبکه فعال هستند. همچنین تعداد 67 مجموعه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در حال طی فرایندهای لازم برای عضویت در این شبکه هستند که تا پایان سال جاری تعداد اعضای دانشگاه به 100 عضو خواهد رسید.

رئیس شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: وضعیت خدمات رسانی آزمایشگاه های دانشگاه آزاد اسلامی عضو شبکه در فهرست منتشر شده از منظر امتیازات و رتبه بندی در هفتمین دوره ارزیابی مراکز عضو شبکه، نسبت به ارزیابی صورت گرفته در سال گذشته افزایش قابل ملاحظه ای داشته است، به طوری که تعداد آزمایشگاه های انتخاب شده در مقایسه با سال گذشته که براساس شاخص های مورد نظر شبکه از بعد عملکرد در ارایه خدمات، مشتری مداری، درآمدزایی، میزان برگزاری دوره های آموزشی تخصصی، مدل ارتباط با سایر آزمایشگاه ها و ... صورت پذیرفته، از 5 آزمایشگاه به 16 مورد افزایش نشان می دهد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: تحقق یک شبکه منسجم داخلی از آزمایشگاه های این دانشگاه در سطح کشور که مشتمل بر بیش از 6 هزار و 280  مجموعه آزمایشگاهی و کارگاهی است، سبب شده تا سهولت و سرعت ارائه خدمت به متقاضیان، در کنار افزایش ظرفیت دسترسی و تعدد و تنوع خدمات قابل توجه باشد. در کنار این امر، اتصال شبکه آزمایشگاهی دانشگاه به شبکه های توانمند کشور جهت دریافت تسهیلات و ارائه خدمت به متقاضیان از برنامه های شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی بوده است که از آن جمله افزایش تعداد عضویت آزمایشگاه های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی ریاست جمهوری، صورت پذیرفته و در حال پیگیری برای توسعه بیشتر همکاری ها هستیم.

دکتر دهقانی فیروزآبادی یادآور شد: آمار و اطلاعات ارائه شده، نشانگر مطلوب بودن وضعیت خدمات رسانی حوزه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به سایر نهادهای آزمایشگاهی در کشور است که وضعیت قابل قبولی دارد با این همه انتظار می رود، روند توسعه ای در عملکرد آزمایشگاههای واحدهای دانشگاه، همچنان رو به رشد بوده و شاهد تغییرات چشم گیری در فرایند ارایه خدمات این حوزه در سطح کشور باشیم.

وی تصریح کرد: علاوه بر افزایش تعداد آزمایشگاه های همکار دانشگاه با سازمان ها و نهادها، تعداد آزمایشگاه های مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی که زمینه مشارکت بیشتر بخش خصوصی در فرایند خدمت رسانی به متقاضیان درون و برون دانشگاهی و افزایش درآمدهای غیر شهریه ای دانشگاه فراهم می کند نیز در حال افزایش بوده و توسعه خدمت رسانی را به دنبال خواهد داشت.

جایگاه آزمایشگاه های دانشگاه آزاد اسلامی در هفتمین دوره ارزیابی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ردیف

عنوان آزمایشگاه های عضو شبکه

رتبه کشوری آزمایشگاه ها در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

رتبه آزمایشگاه های عضو شبکه در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

1

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان اصفهان (معیار دانش پارس)

23

1

2

آزمایشگاه پیشرفته سنجش و ارزیابی مواد واحد رشت

96

2

3

دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

111

3

4

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان

134

4

5

آزمایشگاه تحقیقاتی محیط زیست، گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

148

5

6

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

201

6

7

مرکز تحقیقات فناوری و فرآورش مواد نو دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور

216

7

8

پژوهشکده مهندسی بافت و پزشکی بازساختی واحد تهران مرکزی

219

8

9

مرکز تحقیقات مهندسی سطح پیشرفته و نانومواد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

233

9

10

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین

244

10

11

مرکز خدمات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

254

11

12

آزمایشگاه آنالیز دستگاهی و توکسیکوژنومیکس واحد علوم پزشکی تهران

264

12

13

آزمایشگاه آنالیز دستگاهی مواد طبیعی و شیمیایی واحد گرگان

288

13

14

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد

298

14

15

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز

324

15

16

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد

327

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی آزمایشگاه آزمایشگاه همکار تحقیقات فناوری دانشگاه


نظر شما :