مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان معرفی شد

۰۴ آبان ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۷ کد : ۱۰۸۸ اخبار واحدها
تعداد بازدید:۳۵۰
مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر شریفانی معرفی شد.
مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان معرفی شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد خرم آباد، مراسم تکریم حجت الاسلام مهدی مرادیان و معارفه حجت الاسلام محسن قربانی سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر شریفانی در این جلسه ضمن تبریک ایام میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: دین بهترین هدیه ای است که از طرف خداوند متعال برای بندگانش به ارمغان آمده است و خدای مهربان پیش از خلقت انسان معلم دین را خلق کرده است.

وی با تأکید بر اینکه در هر حال ما باید نگران دین خود باشیم، گفت: در تعارضات و عرصه های آسیب خیز اگر جان و دین در تعارض باشند، باید جان را فدای دین کرد. دین همراه با فطرت است و به همین دلیل اقامه دین منوط به رعایت 5 اصل شناخت دین، تبیین و تفسیر دین، حفاظت از دین، نشر و تبلیغ دین و مهم تر از همه عمل به دین و دستورات آن است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی حضور در دانشگاه و کار کردن برای نسل ارزشمند جوان را افتخار بسیار بزرگی برشمرد و افزود: امیدواریم که خداوند توفیق دهد از این فرصت به نحو شایسته ای استفاده کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین  رضا حقیان رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان لرستان نیز در این مراسم مسئولیت را در اسلام به طور عام یک امانت عنوان کرد و گفت: هر مسئولیتی که ما در نظام اسلامی می پذیریم امانتی بین خدا، خود و خلق خدا است و لازمه امانت داری شناخت وظایف و عمل به آنهاست.

حجت الاسلام حقیان، تبیین و توسعه ارزش های اسلامی، رشد فضایل اخلاقی، هدایت و نظارت بر تشکل های دانشجویی، تقویت همکاری بین حوزه و دانشگاه و استفاده از ظرفیت فکری اساتید در پیشبرد اهداف نظام مقدس اسلامی  را از مهمترین وظایف نهاد رهبری در دانشگاه ها عنوان کرد.

در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام حبیب حاتمی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان لرستان با اشاره به اینکه نهاد رهبری در دانشگاه باید در سه محور هدایت، حمایت و نظارت ایفای نقش کند، اظهار داشت: بر این اساس نهاد رهبری ضمن محترم شمردن همه سلیقه ها خط قرمز خود را اصل نظام، اسلام، امام (ره) و رهبری می داند.

حجت الاسلام مهدی مرادیان مسئول سابق نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه دانشگاه ها به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی حساسیت  های ویژه خود را دارند، افزود: چنانچه در انجام امور دقت نشود، تبعاتی بدنبال خواهد داشت و ما در این مدت سعی کردیم که شأن و جایگاه نهاد رهبری در دانشگاه را حفظ کنیم.

حجت الاسلام محسن قربانی مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان  نیز  با ذکر جمله ای از امام (ره) که فرموده اند: «دانشگاه مبداء همه تحولات است»، گفت: باید ظرفیت عظیم دانشگاه آزاد اسلامی را با سه راهبرد مهم  تحول خواهی، امید آفرینی و هویت بخشی در راستای اسناد بالادستی و بیانیه گام دوم انقلاب به کار بگیریم تا بتوانیم در کنار افزایش معنویت و معرفت دینی با همدلی و همراهی باعث پیشرفت و ترقی دانشگاه آزاد اسلامی شویم.

گفتنی است در این مراسم  که به میزبانی واحد خرم آباد برگزار شد، مسئولان  دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های استان ارستان، رؤسای دانشگاه های استان، جمعی از مسئولان استانی و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان حضور داشتند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی


نظر شما :