با حضور دکتر سروری مجد

دفتر تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم افتتاح شد

۰۶ آذر ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۷ کد : ۱۲۵۱ سازمان مرکزی
تعداد بازدید:۱۶۴
دفتر تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم با حضور دبیر شورای راهبری تقریب مذاهب دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.
دفتر تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد قشم، مراسم افتتاح دفتر تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم با حضور دکتر علی سروری مجد دبیر شورای راهبری تقریب مذاهب دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سیدحامد علم الهدی مشاور تقریب مذاهب رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر احسان کامرانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حاجبی امام جمعه شهرستان قشم، شیخ عبدالرحیم خطیبی امام‌جمعه اهل سنت قشم و جمعی از مسئولان برگزار شد.

دکتر سروری مجد در این مراسم گفت: امروز دانشگاه آزاد اسلامی در ایران به دانشگاهی برای حل مسائل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، قومیتی و مذهبی تبدیل شده که این موضوع از برکات تشکیل دفاتر تقریب مذاهب در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی اظهار داشت: باید با تقویت علمی، ترویج فرهنگ و دیپلماسی تقریب، مسائل اجتماعی و سیاسی را با هدف توسعه فضای برادری در استان ها پیگیری کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی  نیز در این مراسم با تجلیل از حضور علمای اهل تشیع و تسنن جزیره قشم، گفت: تقریب تنها مختص به مذاهب نیست، بلکه در مواردی نظیر قومیت ها نیز در برخی از مناطق کشور باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: با حمایت دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تا به امروز  بیش از ۲۰ دفتر تقریب مذاهب اسلامی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور راه‌اندازی شده است.

در پایان این مراسم، شیخ ابراهیم ابراهیمی به عنوان مسئول دفتر تقریب مذاهب دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم  معرفی شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی دفتر تقریب مذاهب واحد قشم


نظر شما :