غلام‌زاده تأکید کرد

تجاری‌سازی طرح ها و ایجاد کسب کارهای متنوع و فناورانه/ارتقاء ظرفیت نوآوری شرکت‎های دانش‏‌بنیان در فضای ملی و بین ‎المللی

۲۲ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۴ کد : ۱۳۱۷ اخبار واحدها
تعداد بازدید:۷۴
رئیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تجاری سازی طرح ها، تسریع تبدیل ایده به محصول، صدور ضمانت نامه و ایجاد کسب کارهای متنوع و فناورانه از مأموریت ها و اهداف راهبردی این صندوق است.
تجاری‌سازی طرح ها و ایجاد کسب کارهای متنوع و فناورانه/ارتقاء ظرفیت نوآوری شرکت‎های دانش‏‌بنیان در فضای ملی و بین ‎المللی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد بندرعباس، عسکری غلام زاده رئیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی در نشست تخصصی با جمعی از رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، فناوران، مدیران هسته های فناور و شرکت های دانش بنیان، گفت: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 94 تصویب و در سال 98 از صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به اخذ مجوز شد.

وی افزایش میزان کمی و کیفی ارائه خدمات، توسعه سهم سرمایه گذاری، ارتقاء توان رقابتی شرکت‎ های دانش ‎بنیان و اثربخشی بیشتر سرمایه صندوق در صندوق های پژوهش و فناوری کشور و همچنین رشد سهم سرمایه‎ های ملی و بین المللی در سبد خدمات تأمین مالی و ارتقاء ظرفیت نوآوری شرکت های دانش‌‏بنیان در فضای ملی و بین المللی را از اهداف صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد.

غلام زاده، چشم انداز تأسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی را همسو با سیاست های نظام اسلامی دانست و افزود: تجاری سازی طرح ها، حمایت مالی، کمک به صاحبان ایده، ایجاد فرصت های نوین، تسریع کردن  تبدیل ایده به محصول، صدور ضمانت نامه و ایجاد کسب کارهای متنوع و فناورانه  از مأموریت ها و اهداف راهبردی این صندوق است.

وی ارائه خدمات مالی در صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی را محدود به مکان یا جای خاصی ندانست و گفت: با توجه به توان بالای فعالیت های این صندوق در زمینه های علمی و فناوری، فعالیت های آن نیز  فراگیر و محدود به یک مکان یا جای ویژه جغرافیایی نخواهد بود.

غلام زاده با مثبت ارزیابی کردن عملکرد صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی، یادآور شد: از مدت تأسیس قانونی این صندوق  به تقاضاهای مختلفی پاسخ داده شده و قرارداد چند طرح پژوهشی و تفاهم نامه همراه با صدور ضمانت نامه آنها عملیاتی شده است. هدف از تأسیس و راه اندازی صندوق مرتفع کردن مشکلات پیش روی فناوران و پژوهشگران برای ورود به عرصه رقابت  است.

رئیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی  از راه اندازی شعبات استانی برای پیشبرد امور استانی خبر داد و افزود: به منظور استفاده بهینه از توانمندی های طرفین دو صندوق استانی تأسیس و برای حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع وارد فعالیت می شود تا امکان خدمات دهی را آسان تر و کوتاه تر کند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی


نظر شما :