شرکت بیش از سه هزار نفر در مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی

۰۱ دی ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۴ کد : ۱۳۶۳ اخبار واحدها
تعداد بازدید:۶۸
دبیر شورای قرآن دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی از شرکت بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از استادان، دانشجویان و کارمندان این دانشگاه در بیست و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت خبر داد.
شرکت بیش از سه هزار نفر در مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد مشهد، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی طاهری دبیر شورای قرآن دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به رسالتی که در زمینه ارتقای سطح دینی افراد جامعه دارد و در راستای اسلامی کردن دانشگاه و ترویج فعالیت‌های فرهنگی قرآنی، مسابقات سراسری قرآن و عترت را تاکنون در ۲۵ دوره برگزار کرده است.

وی ادامه داد: مسابقات قرآن و عترت در سه بخش کتبی، شفاهی و جشنواره هنر و ادبیات دینی برگزار می‌شود که در بیست و ششمین دوره مسابقات کتبی قرآن و عترت از خراسان رضوی بیش از چهار هزار نفر در این مسابقات ثبت نام و حدود سه هزار و ۵۲۱ نفر در مسابقات شرکت کردند.

دبیر شورای قرآن دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی اظهار داشت: آزمون کتبی این دوره از مسابقات در آذرماه سال جاری به صورت مجازی و سراسری برگزار و نتایج آن در سایت استانی اعلام‌ شد. مرحله تکمیلی مسابقات کتبی برای بازماندگان از مسابقات کتبی نیز همزمان با سراسر کشور برگزار شد که نتایج مسابقات کتبی در مراسم پایانی مسابقات قرآن و عترت اعلام خواهد شد.

طاهری افزود: مسابقات کتبی قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی کشور در رشته‌های آشنایی با احادیث اهل بیت (ع)، آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن، آشنایی با سیره معصومین (ع)، حفظ موضوعی قرآن کریم، احکام، پرسمان معارفی و سبک زندگی سالم برگزار شد.

وی ادامه داد: در مرحله مقدماتی بخش شفاهی مسابقات قرآن و عترت حدود ۵۰۰ نفر از دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی شرکت داشتند که مرحله استانی مسابقات شفاهی قرآن و عترت در حرم مطهر رضوی در مشهد با حضور حدود ۸۶ شرکت کننده و داوران بین‌المللی و کشوری برگزار شد.

دبیر شورای قرآن دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مسابقات شفاهی در رشته‌های حفظ، ترتیل، تحقیق، اذان، دعا خوانی، صوت و لحن برگزار می‌شود و مراسم اختتامیه آن نیز برگزار و نفرات برتر اعلام و جوایز نیز اهدا خواهد شد.

طاهری افزود: بخش‌ جشنواره هنر و ادبیات دینی در چهار بخش پژوهشی، هنری، ادبی و فناوری برگزار می‌شود و هر یک از اساتید، کارکنان و دانشجویان می‌توانند در هر یک از چهار بخش شرکت کنند و آثار خود را تا ۱۵ دی‌ماه سال جاری تحویل دهند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی مسابقات قرآن و عترت واحد مشهد


نظر شما :