با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر شریفانی

نشست معاونان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

۰۴ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۸ کد : ۱۳۷۱ سازمان مرکزی
تعداد بازدید:۲۳۰
نشست معاونان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر شریفانی برگزار شد.
نشست معاونان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار  شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نشست معاونان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی و دکتر پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در واحد اصفهان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر شریفانی در این مراسم با بیان اینکه خداوند جهان را در نهایت حسن و اتقان خلق کرده، گفت: خداوند متقابلا از انسان خواسته که بهترین‌ها را در زندگی انتخاب کند. انتخاب بهترین، نیازمند الگوست و حضرت فاطمه(س) الگوی همه خوبی‌هاست. پیامبر(ص) فرمودند: لَوْ کَانَ الْحُسْنُ شَخْصاً لَکَانَتْ فَاطِمَةَ؛ دخترم فاطمه(س) تجسم خوبی‌هاست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی با اشاره به اینکه راهبرد هدایتی قرآن به عنوان کلامی که تکیه‌گاهش خداست و زبان تفاهم با بشریت را دارد، خاطرنشان کرد: قرآن کتابی مؤثر و آرام‌بخش و سخنی نو در ابعاد گوناگون است و همسانی و همگونی در سراسر کتاب موج می‌زند به طوری که تکرارش ملال ندارد.

وی افزود: محورهای هدایتی قرآن در همه عرصه‌ها و حوزه‌ها اعم از ساحت خانواده، علم و مدیریت برای بشر راهنماست و باید الگوی همه ما باشد و رسالت دانشگاه سوق دادن جامعه به سوی مقاصد بلند فرهنگی و اجتماعی است.

دکتر پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان همچنین در این مراسم گفت: وظیفه دانشگاه صرفاً ارائه آموزش‌های محض نیست، بلکه فراهم کردن فضای رشد شخصیتی، رفتاری و روانی دانشجویان نیز بر عهده دانشگاه است. از این رو ارائه برنامه‌های مختلف و متنوع، دانشجویان را در بهترین مسیر رشد و حرکت یاری می‌رساند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، افزود: دانشجو محور کلیه فعالیت‌های دانشگاه است از این رو دانشگاه باید پاسخگوی نیازهای دانشجو در حوزه‌های مختلف علمی، پژوهشی و فرهنگی باشد و زمینه رشد و شکوفایی دانشجو را در حوزه‌های مختلف فراهم سازد.

دکتر نجفی با اشاره به وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: حوزه‌های علمیه در جامعه دینی دارای جایگاه مهم بوده و نقش حوزه‌ها در حرکت اسلامی و تربیت جامعه بسیار حساس و سرنوشت ساز است.

وی ادامه داد: مسیر دانشگاه، آموزش و کاوش در حوزه اندیشه‌های علمی بوده و رسالت بلند آن سوق دادن جامعه به سوی مقاصد بلند فرهنگی و اجتماعی است، بنابراین وحدت حوزه و دانشگاه که از پیامدهای خجسته انقلاب فرهنگی است، همواره مورد توجه بوده است.

دکتر نجفی خاطرنشان کرد: این واحد دانشگاهی که امروز افتخار میزبانی شما میهمانان گرانقدر را دارد در طول سه دهه فعالیت خود توانسته جایگاه قابل توجهی در سطح ملی و بین‌المللی داشته باشد و با تربیت دانش‌آموختگان توانمند در بسیاری از تخصص‌ها و رشته‌های دانشگاهی، یکی از انتخاب‌های اصلی داوطلبان ورود به دانشگاه باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان زیرساخت‌های آزمایشگاهی، پژوهشی و آموزشی این دانشگاه را قابل اعتنا دانست و افزود: در این دانشگاه علاوه بر تمرکز بر روی رسالت آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد شاخصی داریم که ازجمله آنها می‌توان به سراهای نوآوری گیاهان دارویی، فرش ماشینی، IT و سرای نوآوری تکنولوژی آموزشی اشاره کرد.

وی در پایان تصریح کرد: حوزه آموزش عالی باید به‌ سمت رفع نیازهای جامعه و صنعت حرکت کند، زیرا صنعت نیازمند دانش‌آموخته توانمند از نظر علمی و عملیاتی است. از طرف دیگر اشتغال دانشجو در حوزه‌های مرتبط با رشته تحصیلی بستر اشتغال را گسترش داده و به رشد و شکوفایی اقتصاد کشور کمک می‌کند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی


نظر شما :