دکتر فیروزفر:

دانشگاه محل کسب مهارت‌های مختلف و خاستگاه فناوری و نوآوری است

۱۶ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۶ کد : ۱۴۰ اخبار واحدها
تعداد بازدید:۸۲
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: دانشگاه امروز محل کسب مهارت های مختلف و خاستگاه فناوری و نوآوری است.
دانشگاه محل کسب مهارت‌های مختلف و خاستگاه فناوری و نوآوری است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد زنجان، دکتر علیرضا فیروزفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در جلسه‌ شورای اداری این دانشگاه، نیروی انسانی جوان  را موتور محرکه تولید در کشور دانست و گفت:  نیروی انسانی توانمند، متخصص و متعهد در کنار سایر منابع مادی چرخ های تولید کشور را در جهت خودکفایی داخلی و قطع وابستگی به حرکت در می آورند.

وی به نقش دانشگاه ها در تحقق شعار سال اشاره کرد و افزود: دانشگاه‌ها به عنوان بستر تربیت نیروی متخصص و ماهر، سهم مهمی در تحقق شعار سال ۱۴۰۰ دارند و باید شعار سال که ثمره نگاه کارشناسی نظام است از سوی همه بخش های مسئول با دقت و وسواس مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان، خاطرنشان کرد: دانشگاه ها باید در سال جدید با توجه به شعار سال مشخص کنند در کجای این معادله قرار دارند و می توانند برای تولید و رفع موانع مؤثر واقع شوند. دانشگاهیان باید در جریان دانش منطقه، کشور و جهان جایگاه مشخصی داشته باشند.

دکتر فیروزفر به جامعیت وظیفه دانشگاه برای حل مسائل و ارائه راه حل ها اشاره کرد و گفت: دانشگاه‌ ها نباید نسبت به مقدرات منطقه ای خود بی تفاوت باشند و وظیفه دانشگاه ها بحث آموزش صرف نیست. دانشگاه امروز محل کسب مهارت های مختلف و خاستگاه فناوری و نوآوری است.

وی ادامه داد:  با توجه به توصیه ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاست های ابلاغی باید زمینه اشتغال دانشجویان و نسل جوان در صنعت مهیا و دانشگاه ها باید وارد تعامل سازنده با صنعت شوند.

دکتر فیروزفر تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در سال جاری برای عملیاتی کردن سیاست‌های ابلاغی سازمان مرکزی در زمینه مهارت آموزی، تولید، اشتغال دانشجویان ماهر ، طرح های برون دانشگاهی و صنعتی تلاش خواهد کرد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی استان سال شعار سال شعار آزاد آزاد اسلامی آزاد اسلامی استان


نظر شما :