با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر خسروپناه

مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد

۲۱ دی ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۷ کد : ۱۴۴۷ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۳۵۱
مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک با حضور معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد اراک، آیین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاداسلامی در تالار فردوسی واحد اراک برگزار شد.

در این مراسم که با حضور سیدمجتبی آل یاسین سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری استان مرکزی، آیت‌الله کاظم سپاسی آشتیانی عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام دکتر مهدی ایمانی مقدم مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مرکزی، حجت‌الاسلام دکتر مهدی همتی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و برخی از مسئولان سازمان ها و نهادهای استانی و جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاداسلامی استان برگزار شد، از زحمات و خدمات ارزشمند دکتر حسین کلانتری خلیل‌آباد رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک قدردانی به عمل آمد.

همچنین حکم انتصاب دکتر ابراهیم گیوکی به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک به وی اهدا شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خسروپناه در این مراسم، ضمن قدردانی از زحمات دکتر کلانتری که در دانشگاه باعث تحول شد، گفت: دکتر کلانتری یک نیروی جهادی و انقلابی است که اطمینان داریم در دانشگاه البرز نیز تحول ایجاد خواهد کرد. برای ایشان آرزوی موفقیت داریم.

وی افزود: امروزه مدیریت یک نفره در دانشگاه امکان پذیر نیست، حتی اگر آن یک نفر رئیس دانشگاه و فردی انقلابی و جهادی باشد. مدیریت باید به صورت سیستمی و شبکه‌ای انجام شود و همکاری تمامی همکاران و مجموعه را در برداشته باشد. دوران مدیریت هرمی به پایان رسیده و حتی بخش‌های کوچک یک سازمان نیز در مدیریت نقش اساسی دارند. 

دکتر خسروپناه با بیان اینکه مسئله‌ معیشت برای اساتید و کارکنان باید جدی گرفته شود، تصریح کرد: باید راهکارهای لازم اندیشیده شود تا اساتید و کارکنان به لحاظ معیشتی دغدغه‌های کمتری داشته باشند. 

وی با تاکید بر اینکه باید از اساتیدی که قصد گسترش علم دارند، حمایت جدی شود، خاطرنشان کرد: در بعضی رشته ها باید بازنگری به عمل آید و آمایش استانی را باید هرچه زودتر به سرانجام رساند.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه براساس سند تحول دانشگاه ها، دانشکده های جدید بنا شود و این آمایش با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی می‌تواند منجر به پیشرفت اقتصادی و درآمدزایی شود، تأکید کرد: دانشجویان و دانشگاهیان باید در سامانه پژوهشیار فعالیت بیشتری داشته باشند و تایید پروپوزال های دانشجویی با سرعت بیشتری انجام شود.  از معاونت پژوهشی می خواهم تلاش کنند حقوق دانشجویان رعایت شود. 

وی با بیان اینکه ما از دوران بحران مالی به سلامت عبور کرده‌ایم، از دکتر ابراهیم گیوکی سرپرست جدید دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی و واحد اراک خواست این مسیر را ادامه دهد.

باید روحیه امید و مسئولیت‌پذیری به مجموعه‌ دانشگاهی تزریق شود

در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مهدی همتی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، گفت: موضوع جلسه، واگذاری مسئولیت است. در منصب های مختلف بحث امانتداری و مسئولیت پذیری دو اصل بسیار مهم و جدایی ناپذیر است. عملکرد مسئولانه است که به انسان ها اعتبار می بخشد. مسئولیت پذیری در قبال چالش‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و در قبال معضلات جامعه و تعهد در مقابل اخلاق عمومی از نشانه های مسئولیت پذیری می باشد. 

وی افزود: دانشگاه امانتدار باید در راه تولید علم و تبدیل آن به تجربه، کوشا باشد و به دنبال افزایش احساس مالکیت، توزیع مسئولیت و تقویت همکاری بین مسئولان و بین دانشگاهیان باشد. 

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی اظهار کرد : جامعه‌ دانشگاهی زمانی پیشرفت می‌کند که آحاد مسئولان دانشگاه و این مجموعه دانشگاهی با هم همکاری لازم را داشته باشند و به یکدیگر کمک کنند و روحیه امید و مسئولیت‌پذیری باید به مجموعه‌ دانشگاهی تزریق شود تا در محیط آموزشی دانشگاه آرامش حکم‌فرما باشد.

دکتر همتی با تشکر از زحمات دکتر کلانتری افزود: بنده شاهد زحمات و تلاش دکتر کلانتری در این چند سال بوده‌ام که از سر دلسوزی زحمات فراوانی برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک کشید و تا دیروقت در دانشگاه مشغول به فعالیت بود و از حاصل زحمات ایشان بستر‌های خوبی در دانشگاه فراهم شد.

در ادامه این مراسم، دکتر ابراهیم گیوکی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک ازحسن اعتماد دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قدردانی کرد و گفت: امیدوارم به شایستگی، به این اعتماد پاسخ دهم و از خدا می خواهم که این راه پر فراز و نشیب را بر من هموار کند تا بتوانم خدمتگزار خوبی برای قشر فرهیخته دانشگاهی در مجموعه دانشگاهیان استان مرکزی باشم. این مسئولیت، تلاش و همت مضاعفی را می طلبد که امیدوارم با پشتیبانی، حمایت، همکاری و راهنمایی‌های همکاران در خانواده بزرگ دانشگاه آزاداسلامی و مسئولان استانی، این رسالت را به بهترین نحو به انجام رسانده و شاهد تحولات خوبی در دانشگاه و در استان باشیم. 

دکتر گیوکی خاطرنشان کرد: اکنون که براساس اسناد بالا دستی دانشگاه و سند تحول و تعالی و نیز پیرو بیانیه گام دومِ رهبر معظم انقلاب، دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در آستانه تبدیل شدن به دانشگاهی برای حل مسائل استان و بالندگی قرار دارد و گام های اساسی در این راه برداشته است، آمادگی خود را به عنوان بازوی توانایی برای مسئولان اجرایی استان و شهرستان ها جهت حل مشکلات و خدمت‌رسانی به جامعه استان مرکزی، اعلام می کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی ادامه داد: در حوزه آموزش، تکمیل طرح ماموریت گرایی و آمایش محورِ دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، ارتقای کیفیت آموزش و کارآمدی اعضای هیئت علمی، آمایش و پالایش رشته های موجود و ایجاد رشته های جدید متناسب با نیاز جامعه، راه‌اندازی دانشکده های موضوعی، تلاش برای جذب حداکثری دانشجو، پیگیری برگزاری دوره‌های دکتری تخصصی در رشته‌های جدید و گسترش و توسعه رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دستورکار قرار خواهد گرفت. 

وی افزود: افزایش عملکرد و برون دادِ سراهای نوآوری موجود و پیگیری تاسیس سراهای نوآوری جدید، افزایش درآمد از طریق افزایش شرکت‌های فناور و دانش بنیان و فناورانه، تاسیس صندوق حمایت از فعالیت‌های فناورانه، تکمیل مجتمع خدمات آزمایشگاهی استان مرکزی، افزایش تولید علم، گسترش روند تجاری‌سازی دانش و افزایش مشارکت اعضای هیات علمی و دانشجویان در حوزه ارتباط با صنعت و... ازجمله برنامه هایی است که در حوزه پژوهش و فناوری مورد توجه جدی قرار می گیرد.

 

ادامه‌ راه دانشگاه، مستلزم برداشتن گام های بلند است

دکتر حسین کلانتری رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک در ابتدای این مراسم به ارائه گزارش عملکرد 28 ماهه خود در دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی و واحد اراک پرداخت و گفت: توفیق خدمت در زادگاه حضرت امام خمینی(ره)، امیرکبیر، قائم مقام فراهانی، میرزا ادیب الملک فراهانی را داشتم. انسانها همیشه دارای آرمان‌هایی هستند که بالاتر از واقعیت‌هاست. 

وی ادامه داد: از ابتدای مسئولیتم در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، کارهای خوبی را شروع کردیم و کارها را با برنامه‌ریزی دقیق پیش بردیم. در راستای اهداف و برنامه هایی که داشتیم، حرکت کرده و موانع را از پیش روی برداشتیم. 

دکتر کلانتری با بیان اینکه ادامه‌ راه دانشگاه و هدف‌گذاری‌ها مستلزم برداشتن گام های بلند است، تصریح کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری، تحول در رشته‌های دانشگاهی، تعریف رشته های جدید، پیگیری بحث اسناد و املاک دانشگاه در شهرستان های استان، فائق آمدن بر مشکلات درونی و بیرونی دانشگاه نمونه‌ای از اقدامات انجام شده می‌باشد.

وی در ادامه بیان کرد: در دانشگاه باید نگاه نقادانه بین اساتید، کارکنان و دانشجویان وجود داشته باشد که در نهایت باعث پیشرفت کار آنها می‌شود و باید به بیان نقاط ضعف و قوت و فرصت‌ها و تهدید‌ها پرداخته شود. در امور دانشگاهی همت بلند لازم است و کارهای بزرگی که انجام می شود نشانه‌ همت بلند و پشتکار می باشد.

سرپرست سابق دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی و واحد اراک در پایان ضمن قدردانی از تمامی همکاران در دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی، گفت: خداوند را شاکرم که توفیق خدمت دیگری در جامعه دانشگاهی به من عنایت فرمود و امیدوارم از این فرصت‌ها استفاده کنم و در جایگاه جدید توفیق خدمت داشته باشم.

لازم به ذکر است حجت‌الاسلام والمسلمین خسروپناه صبح امروز با حضور در یادمان شهدای جاویدالاثر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک، ضمن ادای احترام به این شهدا، یاد و خاطره قهرمانان هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت.

انتهای پیام/


نظر شما :