با حضور دکتر شریفانی

مراسم اختتامیه نشست دبیران شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

۲۲ دی ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۰ کد : ۱۴۵۴ سازمان مرکزی
تعداد بازدید:۲۸۳
مراسم اختتامیه نشست دبیران استانی شورای قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
مراسم اختتامیه نشست دبیران شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در دومین روز نشست دبیران استانی قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: پیغمبر اسلام(ص) موفق‌ترین انسان روی زمین است. با بررسی عصر جاهلیت به این نتیجه می‌رسیم که پیغمبر(ص) با دست خالی طی 10 سال و به نوعی دیگر 23 سال جهان را متحول کرد. هر ایده و تفکری از اندیشمندان جهان مدت کوتاهی جلوه دارد، اما همچنان سخن ایشان روی کرسی است.  

حجت‌الاسلام والمسلمین شریفانی با اشاره به کتاب «خورشید اسلام چگونه درخشید» و همچنین محیط نامناسب جغرافیایی و فرهنگی زمان پیامبر(ص)، افزود: ایشان در این محیط و شرایط، چنین تحولی را ایجاد کردند، بنابراین باید توجه کنیم که چه جامعه‌ای را تحویل گرفت و چه جامعه‌ای را تحویل داد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن اشاره به آیات 151 و 129 سوره بقره، آیه 64 سوره ال‌عمران و آیه 2 سوره جمعه به بیان رازهای موفقیت پیغمبر اکرم اسلام(ص) پرداخت و گفت: داشتن برنامه‌های نظام‌مند و اجرای گام به گام این برنامه‌ها از جمله رازهای موفقیت پیامبر اعظم(ص) بوده است. 

وی با تاکید بر اینکه می‌توان در مدت چهار سال آینده کل دانشگاه آزاد اسلامی را در زمینه قرآنی متحول کرد، اظهار داشت: حسن دانشگاه آزاد اسلامی این است که درگیر یک سری بروکراسی های اداری نیست و در زمینه برنامه‌های قرآنی از جمله تلاوت «یَتْلُو  الْکِتَابَ» و تفسیر «یُعَلِّمُهُمُ الْکِتَابَ» با برگزاری برنامه‌های عمومی و تخصصی سریع‌تر می‌توانیم به نتیجه برسیم.

حجت‌الاسلام شریفانی با اشاره به واژه «یُزَکِّیهِمْ» در قرآن و اهمیت تزکیه، خاطرنشان کرد: قرآن را در زندگی‌مان بیاوریم و با تزکیه و پالایش درونی وجودمان را قرآنی کنیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به 10 شاخصه شخصیتی پیامبر اسلام(ص) به عنوان یکی دیگر از عوامل موفقیت ایشان در مسیر رسالت، بیان داشت: مهربانی، اعتماد به خدا، داشتن روابط‌عمومی و جاذبه بالا، با گذشت بودن، اهل مشورت بودن، دارای عزم و اراده بودن، صداقت و توکل کردن به خدا از ویژگی‌های برجسته شخصیت نبی مکرم اسلام(ص) است که با الگوگیری از این 10 شاخصه می‌توانیم در مسیر اهدافمان موفق باشیم.

حجت‌الاسلام شریفانی گفت: با بحث و تبادل نظر دبیران قرآن و عترت می‌توانیم به 30 ایده استانی و یک ایده مشترک ملی برسیم به این صورت که هر استان علمدار یک ایده شود.

وی در پایان به پرسش‌های دبیران قرآن و عترت پاسخ داد.

همچنین در این نشست حجت‌الاسلام و المسلمین حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی و دکتر حسین جوادی قائم‌مقام معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه مطالبی پرداختند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی شورای قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی


نظر شما :