خدمت رسانیِ گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در سمیرم

۱۸ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۰ کد : ۱۵۲ اخبار واحدها
تعداد بازدید:۳۰
گروه جهادی شهدای گمنام دانشگاه آزاداسلامی نجف آباد با حضوردر روستا‌های محروم سمیرم، خدمات عمرانی، فرهنگی، آموزشی و بهداشتی ارائه کردند.
خدمت رسانیِ گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در سمیرم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد نجف آباد، امیررضا نقش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد از اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد متشکل از۵۰ بسیجی و امدادگرِ کانون هلال احمر که از سوم فروردین در روستاهای سمیرم به ارائه خدمات محرومیت زدایی به روستا‌های محروم سمیرم بازدید کرد.

وی با بیان اینکه بسیج همواره درکشور با مدیریت جهادی توانسته خدمات بزرگی به کشور ارائه دهد، گفت: تأسیس جهاد سازندگی، یکی از راهبردهای امام راحل(ره) برای حل مشکلات مردم در مناطق محروم بود که این خدمات وحل مشکلات مردم مستضعف منوط به داشتن اعتبارو امکانات نبود، بلکه نیروهای جهادی در دل مشکلات برای مردم راهکار پیدا می کردند.

رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد نجف آباد با بیان اینکه باید تفکر و تشکل جهادی را به نسل های آینده منتقل کرد تا انقلاب اسلامی بتواند به اهدافش برسد، گفت: بسیج همواره در عرصه های محرومیت زدایی، تربیت نیروی انسانی جهادی و اقتصاد مقاومتی حضورفعال داشته است و بدون تردید شجره طیبه بسیج یک دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی است.

دکتر نقش اظهار داشت: گروه جهادی شهدای گمنام بسیج دانشجویی واحد نجف آباد براساس برنامه ریزی دقیق در نقاط محروم شهرستان سمیرم حضور پیدا کرده و خدمات عمرانی، پزشکی، فرهنگی و آموزشی به مردم ارائه می دهد.

وی خدمت بی منت بسیج به مردم را باعث تقویت و افزایش روحیه امید در جامعه دانست و افزود: نقاط محروم کم و کاستی های بسیاری دارند که بسیجیان با حضور در این مناطق تا حد ممکن درجهت رفع آنها تلاش خواهند کرد.

در ادامه علی اکبرحسین رضا معاون فرهنگی و دانشجویی واحد نجف آباد گفت: گروه جهادی شهدای گمنام بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مستقل نجف آباد در سال ۱۳۸۷ تأسیس شد و همراه سختی ها و مشکلات مردم بوده است.

وی افزود: با شناسایی های انجام شده گروه جهادی بسیج دانشجویی واحد نجف آباد و با در نظر گرفتن شرایط منطقه پادنا و همچنین نزدیکی آن به سی سخت با توجه به رویکرد مسأله  محوری مسائل را احصاء و در زمینه های عمرانی، فرهنگی، آموزشی، بهداشت و درمان و اشتغال زایی اقدام به خدمت رسانی دراین منطقه کردند.

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد نجف آباد در تشریح فعالیت های انجام شده دراین منطقه گفت: فعالیت عمرانی باحضور50 نیروی جهادی درچهار روستای قنات، کیفته، چهارراه و سادات آباد انجام شد که تعداد دو پروژه مسکونی کمیته امداد امام خمینی(ره) به مرحله دیوار کشی و تعداد دو پروژه دیگربه مرحله سقف و ستون رسیدند.

وی ادامه داد: در زمینه فعالیت های فرهنگی و آموزشی درمنطقه هدف (قنات) تحت قالب کلاس های تربیتی کودکان، رفع اشکال درسی، احکام بلوغ، مشاوره خانواده، مشاوره قبل از ازدواج و ... انجام گرفت ودر زمینه بهداشت ودرمان، نسبت به فاصله قابل توجه شبکه بهداشت و شناسایی مشکلات درمانی، گروه بهداشت و درمان در زمینه های پزشکی عمومی، مامایی، پرستاری، غربالگری کرونا، بهداشت دهان و دندان و بینایی سنجی خدمت رسانی کردند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: جهادی گروه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف


نظر شما :