دکتر ولایتی در پیامی به جشنواره فرهیختگان مطرح کرد

تاکید بر حمایت از سرآمدان دانشگاه آزاد اسلامی/ شور و نشاط علمی دانشگاه باید هدفمند و در خدمت پیشرفت کشور باشد

۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۹:۵۰ کد : ۲۴۰ سازمان مرکزی
تعداد بازدید:۵۵۲
رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: شور و نشاط علمی دانشگاه آزاد اسلامی باید به شکلی هدفمند در خدمت پیشرفت، آبادانی و تولید کشور قرار گیرد. 
تاکید بر حمایت از سرآمدان دانشگاه آزاد اسلامی/ شور و نشاط علمی دانشگاه باید هدفمند و در خدمت پیشرفت کشور باشد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، هشتمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری فرهیختگان و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، اعضای هیات رئیسه و مدیران دانشگاه عصر امروز به صورت مجازی در سالن شهید مطهری سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی به منظور تقدیر از برگزیدگان این جشنواره پیامی صادر کرد که متن این پیام توسط دکتر علاءالدین بروجردی معاون بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی قرائت شد.

متن پیام دکتر ولایتی به شرح زیر است:

ایران به گواه تاریخ درخشان خود در برهه‌های متمادی و به ویژه در سال‌های پس از شکل‌گیری تمدن اسلامی با نقش‌آفرینی اندیشمندان مسلمان این مرز و بوم، در علوم مختلف و خدمات گسترده و ماندگار آنان به بشریت، همیشه ایام، یکی از پیشران‌های علم در جهان شناخته شده و نقش بی‌بدیل ایرانیان در پیشرفت علوم گوناگون نه تنها در قلمرو اسلام بلکه در تمام جهان انکارناپذیر است. هرچند این اقتدار علمی در سال‌هایی با دسیسه‌ها و دست‌اندازی‌های مستکبران و ظالمان دچار وقفه شد، اما پیروزی انقلاب اسلامی آغازی دوباره بر جبران عقب‌ماندگی‌های این مرز و بوم در این زمینه بود. این حرکت موفق از چنان اهمیت و جایگاهی برخوردار است که در نخستین بند از توصیه‌های اساسی و راهبردی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نیز مورد تأکید قرار گرفته است و می بایست جهادگونه تا حضور تمدن نوین ایران اسلامی در قله‌های دانش بشری ادامه یابد.

اساتید و فرهیختگان گرامی!

دانشگاه آزاد اسلامی امروز به یمن تلاش و کوشش محققان و فناوران، سهم بسزایی در تولیدات علمی کشور داشته و دارد و به استناد آمارهای ارائه شده توسط موسسات بین‌المللی طی سال‌های اخیر، رشد تولیدات علمی این مجموعه، شتاب بیشتری به خود گرفته و البته در کنار آن شاهد ارتقای کیفیت مقالات پژوهشگران دانشگاه نیز بوده‌ایم که این تحول، مرهون زحمات اساتید، نخبگان، جهت‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی درست و دقیق سال‌های اخیر بوده است. حال در طلیعه چهلمین بهار تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری هشتمین جشنواره فرهیختگان فرصت ارزنده ای است تا ضمن تشویق و قدردانی از همت تلاشگران عرصه پژوهش، بار دیگر بر اهمیت ادامه این روند با جدیت بیشتر تأکید شود.

انتظار آن می رود چنانچه شعار این جشنواره هم بدان اشاره داشته و در طرح‌ها و ایده‌های مدیران نیز مورد توجه قرار گرفته، شور و نشاط علمی دانشگاه آزاد اسلامی به شکلی هدفمند در خدمت پیشرفت، آبادانی و تولید کشور قرار گیرد و به ویژه در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها» نامگذاری گردیده نیز طرح‌ها، ایده‌ها و راهکارهای بنیادین و عملی در راستای تحقق این مهم از سوی فرهیختگان و اساتید دانشگاه ارائه گردد.

به این نکته نیز باید تأکید کرد که حمایت از دانشمندان، محققان و پژوهشگران پرتلاش به صورت جدی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته و این روند به منظور حمایت از سرآمدان علمی دانشگاه دنبال خواهد شد.

در پایان، توفیقات روزافزون شما عزیزان را از خداوند متعال مسئلت نموده، از همه دست‌اندارکاران این برنامه سپاسگزاری و تشکر می‌نمایم.

دکتر علی‌اکبر ولایتی

رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی اسلامی آزاد اسلامی آزاد علمی دکتر جشنواره


نظر شما :