با صدور پیامی

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی روز معلم را تبریک گفت

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۷:۱۵ کد : ۲۶۰ سازمان مرکزی
تعداد بازدید:۱۲۹
دکتر رنجبر با صدور پیامی، روز معلم را به معلمان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی تبریک گفت.
قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی روز معلم را تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی به مناسبت 12 اردیبهشت، روز معلم را تبریک گفت.

متن پیام دکتر رنجبر بدین شرح است:

باسمه تعالی

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله: أجوَدُکُم مِن بَعدِی رَجُلٌ عَلِمَ عِلما فنَشَرَ عِلمَهُ

بخشنده ترین شما پس از من، کسى است که دانشى بیاموزد، آن گاه دانش خود را بپراکند .

روز 12 اردیبهشت که مصادف با شهادت استاد متفکر و تاثیرگذار در عرصه فلسفه و حکمت، روز معلم نامیده شده است، نقطه تأملی است تا نگاهی عمیق تر به جایگاه معلم داشته باشیم.

از ویژگی های بارز استاد شهید مطهری به کارگیری علم و دانش جهت حل مشکلات جامعه بود تا جایی که این اثربخشی بعد از گذشت سال ها به قوت خود باقی است و حل مسئله دقیقی برای جامعه امروزین است.

در جوامع کنونی که نادیده انگاری انسان و شأن والای انسانیت توسط ایسم های بی مبنا، موجب استیصال و غربت هویت جوامع بشری و بخصوص نسل جوان است، توجه عمیق و دور از حب و بغض به امر آموزش منطبق بر تعالیم نجات بخش دین مبین اسلام بسیار ضروری می نماید.

حضور معلمان و استادان آگاه و دلسوز که به موقعیت خطیر و جایگاه ارزشمند خود واقف هستند، آگاهی را در رگ های جامعه جاری کرده و درخت معرفت را شکوفا می سازد. بی تردید در چنین جامعه ای است که انسان با تکیه بر سرمایه بی بدیل تفکر و دانش، رشد و تعالی یافته و رستگار می شود.

این روز فرخنده را حضور اساتید محترم دانشگاه آزاد اسلامی تبریک عرض نموده و از خداوند متعال توفیقات شما عزیزان را در شکوفایی تمدن نوین اسلامی خواستارم.

بیژن رنجبر

انتهای پیام/


نظر شما :