دکتر نجفی تاکید کرد

لزوم نگاه تخصصی به شرکت های دانش بنیان در بودجه واحدهای دانشگاهی

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۲ کد : ۴۱۱ اخبار واحدها
تعداد بازدید:۱۹۸
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: باید به شرکت های دانش بنیان به صورت تخصصی در بودجه نگاه شود تا واحدها با انگیزه و تلاش مضاعف در مسیر درآمدزایی غیر شهریه ای گام بردارند.
لزوم نگاه تخصصی به شرکت های دانش بنیان در بودجه واحدهای دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد اصفهان، دکتر پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در جلسه تحلیل آنالیز بودجه دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، گفت: باید پیش بینی درآمد و هزینه ها به نحو احسن در بودجه جانمایی شود تا برمبنای آن برنامه ریزی صورت گیرد، چرا که بودجه فرایند کاری دانشگاه را در سال پیش رو ترسیم می کند.

وی افزود: باید به مبحث شرکت های دانش بنیان به صورت تخصصی در بودجه نگاه شود تا واحد ها با انگیزه و تلاش مضاعف در مسیر درآمدزایی غیر شهریه ای گام بردارند.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با توجه به موقعیت متفاوت هر یک از واحدهای دانشگاهی استان، خاطرنشان کرد: در استان اصفهان پراکندگی بالایی در فضاهای صنعتی و جاذبه های متعدد گردشگری شاهد هستیم از این رو باید هر یک از واحدهای دانشگاهی بر اساس موقعیت جغرافیایی و شرایط اقتصادی و اجتماعی به سمت تحقق درآمدهای غیرشهریه ای پیش بروند، زیرا هدف یک دانشگاه صرفا نباید آموزش باشد بلکه آموزش و کارآفرینی در کنار هم ملاک است.

دکتر نجفی ادامه داد: طرح پویش به عنوان طرح اشتغال توام با تحصیل سبب تغییر نگرش داوطلبان ورود به دانشگاه شده از این رو واحدهای دانشگاهی استان با توجه به این طرح می توانند به تربیت نسل کارآفرین کشور همت گمارند.

در ادامه جلسه دکتر محسن امینی مدیر کل برنامه و بودجه دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در فرایند بودجه ریزی از دانشگاه های پیشرو در سطح کشور بوده و بودجه این استان از دقت بسیاربالا در زمینه اهداف و پیش بینی هزینه ها و درآمدها برخوردار بوده است.

امینی با اشاره به تفاوت های واحدهای دانشگاهی در مرکز استان ها و شهرستان های اطراف خاطرنشان کرد: طرح رتبه بندی واحدهای دانشگاهی یکی از طرح های موفق اجرا شده بود که تاثیر بسیاری بر مدیریت هزینه ها و درآمدها در واحدهای مختلف شد و از طرف دیگر سبب جذب دانشجویان بومی در شهرستان های محل سکونت شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه بودجه دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی استان استان اسلامی استان آزاد اسلامی استان استان اصفهان بودجه


نظر شما :