توضیحات دانشگاه آزاد اسلامی درباره ایجاد اختلال در نقشه موقعیت مکان‌محور پورتال دانشگاه

۱۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۸ کد : ۴۱۸ سازمان مرکزی
تعداد بازدید:۳۵۵
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی در پی انتشار فیلمی درباره بخش موقعیت های سایت واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در پورتال دانشگاه در فضای مجازی، اطلاعیه ای صادر کرد.
توضیحات دانشگاه آزاد اسلامی درباره ایجاد اختلال در نقشه موقعیت مکان‌محور پورتال دانشگاه

در متن این اطلاعیه آمده است: با توجه به انتشار فیلم کوتاهی درباره بخش مربوط به موقعیت های سایت واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در پورتال دانشگاه در فضای مجازی و تلاش برخی رسانه ها برای تشویش افکارعمومی علیه این دانشگاه، به اطلاع مخاطبان محترم می رساند:

نمایش اطلاعات موقعیت مکانی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از طریق شرکت طراح پورتال دانشگاه انجام می گیرد و این اطلاعات نرم‌افزار پایه مکان محور نیز از یک شرکت بین‌المللی به نام «اوپن استریت مپ» تهیه شده و عمده سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های خصوصی در ایران و سایر کشورها از خدمات شرکت «اوپن استریت مپ» بهره می گیرند.

در حالت عادی و در زمان رؤیت نرم‌افزار پایه مکان‌محور واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، نام «خلیج فارس» به راحتی دیده می‌‏شود، اما طی 48 ساعت اخیر و به دلایل نامعلوم عنوان مجعول «خلیج عربی» در حالت «زوم» بر روی نرم‌افزار پایه مکان‌محور «اوپن استریت مپ» دیده می شود که شرکت طراح پورتال دانشگاه آزاد اسلامی پس از اطلاع و با قید فوریت، اقدام به اصلاح نقشه موقعیت مکان محور نمود و این موضوع را به بخش سردبیری سایت «اوپن استریت مپ» اطلاع داده و مراتب اعتراض خود را به مسئولان آن اعلام داشته تا اقدامات لازم جهت اصلاح روند موجود صورت پذیرد.

این در حالی است که شرکت ارائه‌دهنده خدمات فنی به دانشگاه آزاد اسلامی در حال پیگیری و بروزرسانی نرم‌افزار پایه مکان محور واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است و البته همزمانی اعمال تغییر در استفاده از عنوان مجعول و تهیه کلیپ و انتشار آن در فضای مجازی از سوی مسئولان ذیربط در دست بررسی است.

در پایان تاکید می شود «خلیج فارس» عنوانی همیشگی برای تاریخ جهان است که تحت هیچ شرایطی تغییرپذیر نخواهد بود و تا ابد این نام جزئی از اصلی‌ترین اصول هویتی سرزمینی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. دانشگاه آزاد اسلامی همواره و از طریق برگزاری همایش ها، نشست های تخصصی و علمی در مقاطع مختلف کوشیده تا در دفاع از این هویت ملی به صورت موثر عمل نماید. 

از مخاطبان دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین اصحاب رسانه درخواست دارد تا تحت تاثیر القای اطلاعات نادرست برخی رسانه های مغرض قرار نگرفته و در صورت نیاز اطلاعات صحیح در این ارتباط را از مسئولان دانشگاه اخذ نمایند.

انتهای پیام/


نظر شما :