انعقاد تفاهم نامه همکاری بین هلال احمر و دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان

۱۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۷ کد : ۴۲۱ اخبار واحدها
تعداد بازدید:۱۰۸
تفاهم نامه همکاری های مشترک در قالب طرح پایش، پویش و رویش بین دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و جمعیت هلال احمر استان منعقد شد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین هلال احمر و دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد اصفهان، دکتر پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری بین هلال احمر و دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، گفت: این تفاهم نامه که به منظور گسترش همکاری ها و بهره وری متقابل دو نهاد در امور آموزشی، پژوهشی و تجهیزاتی با هدف مشارکت در عرصه ها و رشته های مختلف و مورد نیاز جمعیت هلال احمر استان اصفهان امضاء شد، می تواند در تبدیل علم به عمل و در نتیجه کمک به حل بحران هایی که جمعیت هلال احمر با آن درگیر است، مفید واقع شود.

وی اظهار داشت: در این تفاهم نامه، گسترش همکاری ها با محوریت طرح پایش، پویش و رویش پیش بینی شده که در خلال آن، زمینه های شکل گیری پایان نامه های دانشجویی بر اساس نظام موضوعات مورد نیاز هلال احمر و همچنین حضور و آشنایی دانشجویان در حین تحصیل در عرصه ها و حرف و تخصص های مورد تقاضای این نهاد فراهم خواهد شد.

دکتر نجفی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه به چالش ها، موضوعات حیاتی بررسی نشده و شرایط بحران خیز بودن کشور از یک سو و توان استفاده از ظرفیت های موجود در این مجموعه عظیم آموزشی اعم از ظرفیت های دانشجویی، استادان متخصص در رشته های مختلف، مراکز رشد متعدد و دانشکده های موضوعی و رشته های کاربردی مثل رشته مدیریت بحران از سوی دیگر می تواند راهگشا و بازوی پرتوان نهادهای اجرایی کشور از جمله جمعیت هلال احمر باشد.

علی محمد هاشمی مدیرعامل جمعیت هلال احمر اصفهان نیز با ابراز خرسندی از شروع همکاری ها خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بالابردن سطح آمادگی عمومی و تاب آوری جامعه از مهمترین وظایف جمعیت هلال احمر است، این تفاهم نامه می تواند در تبدیل کارشناسان تئوریک در دانشگاه ها به افرادی کاردان و با تجربه که اتفاقات و شرایط بحرانی و عملیاتی را تجربه کرده و در مواقع حساس گره گشا باشند، بسیار مؤثر خواهد بود.

وی اضافه کرد: در جمعیت هلال احمر با کمبود نیروی انسانی و متخصص در رشته هایی مثل پرستاری، روانشناسی، کاردرمانی، پروتز و ... مواجهیم که با انعقاد تفاهم نامه هایی از این دست، تمهیدات مؤثری برای جبران این نقیصه و آمادگی برای روبرویی با شرایط بحرانی پیش بینی کرده ایم.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم نامه واحد اصفهان


نظر شما :