دکتر علمایی:

مجله «نانو ساختار در شیمی» دانشگاه آزاد اسلامی بالاترین ضریب اثربخشی مجلات ایران در سال ۲۰۲۰ را کسب کرد

۲۰ تیر ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۱ کد : ۵۷۲ سازمان مرکزی
تعداد بازدید:۲۹۵
معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مجله نانو ساختار در شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس موفق به کسب بالاترین ضریب اثربخشی در بین مجلات ایران در سال ۲۰۲۰ شد.
مجله «نانو ساختار در شیمی» دانشگاه آزاد اسلامی بالاترین ضریب اثربخشی مجلات ایران در سال ۲۰۲۰ را کسب کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر جواد علمایی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اهداف و سیاست های دانشگاه و خط مشی ایجاد شده در راستای ارتقای مجلات و نشریات دانشگاهی، گفت: براساس گزارش استنادی مجلات (Journal Citation Reports)  که توسط تامسون رویترز  در 30 ژوئن 2021 منتشر شد، مجله نانو ساختار در شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس موفق به کسب ضریب اثربخشی (Impact Factor)  IF=6.391 شده است که بالاترین ضریب اثربخشی در بین مجلات ایران در سال 2020 است.

دکتر علمایی خاطرنشان کرد: این مجله سال قبل نیز با IF=4.077 بالاترین ضریب اثربخشی در بین مجلات ایران را به خود اختصاص داده بود.

مجله مذکور در دو سال پیاپی موفق به کسب رتبه اول ایران درخصوص مجلات علمی شده و امسال با ارتقا در حوزه موضوعی علوم بین رشته‌ای شیمی و علوم مواد، موفق به چارک اول یا Q1 شد در حالی که این مجله در سال قبل در چارک دوم یا Q2 قرار داشت.

مجله نانو ساختار در شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس در سال 2010 شروع به فعالیت کرده و در سال 2012 توسط ناشر بین المللی Springer منتشر و در سال 1394 در فهرست مجلات مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران قرار گرفت. مجله یادشده که از ابتدای سال 2016 در لیست ISI  قرار گرفت، اولین مجله علوم نانوی ایران است که به لیست ISI اضافه شده است. 

دکتر علمائی تاکید کرد: در راستای ارتقای بیشتر مجلات و نشریات دانشگاهی و به منظور تقویت و کسب رتبه در سطح ملی و بین المللی، واحدها از هیچ حمایت مادی و معنوی دریغ نورزند.

گفتنی است، معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی، کسب این موفقیت را به مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس و همچنین عوامل اجرایی نشریه تبریک گفت و از آنها تقدیر و تشکر کرد. 

انتهای پیام/

کلید واژه ها: سال مجله مجلات دانشگاه دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم آزاد آزاد اسلامی


نظر شما :