دکتر علمایی خبر داد

راه‌اندازی کمیته‌های تحول‌محور با مأموریت‌های مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی

۲۲ تیر ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۲ کد : ۵۸۲ اخبار واحدها
تعداد بازدید:۱۵۱
معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی از راه‌اندازی کمیته‌های تحول‌محور با مأموریت‌های مختلف در این دانشگاه خبر داد.
راه‌اندازی کمیته‌های تحول‌محور با مأموریت‌های مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد اردبیل، دکتر جواد علمایی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به استان اردبیل، با مدیران گروه های آموزشی و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر علمایی در این نشست، از ایجاد یک سیستم پایدار در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: در دوره جدید مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی، راه‌اندازی سامانه های مختلف آموزشی، پژوهشی و مالی از اقدامات‌ اساسی است. به دنبال ایجاد یک سیستم پایدار هستیم که برخلاف گذشته وابسته به فرد نباشد و با تغییر افراد، سیستم دچار مشکل شود. 

وی با بیان اینکه شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با مدارس غیرانتفاعی بسیار پایین است، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با پوشش دادن ۴۰ درصد دانشجویان کشور، یک مجموعه خصوصی است که کمکی از طرف دولت دریافت نمی کند. قسمت  اعظم هزینه های دانشگاه از طریق شهریه مدیریت می‌شود، از این رو کمیته های تحول محور با مأموریت های مختلف راه‌اندازی و تشکیل شده است.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس دانشکده های موضوعی در واحدهای دانشگاهی را جزو برنامه های معاونت متبوع خود در سال جاری عنوان کرد و افزود: با توجه به پتانسیل واحد اردبیل، پیشنهاد تأسیس دانشکده موضوعی گردشگری با رویکرد درمانی می‌تواند اقدام خوب این واحد دانشگاهی باشد.

وی برگزاری جلسات پیش دفاع متمرکز مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی را از دیگر طرح های تحولی برشمرد و گفت: سومین دوره جلسات پیش دفاع متمرکز دانشجویان مقطع دکتری با 1104 نفر در دانشگاه آزاد اسلامی در حال برگزاری است که ۳۶۵ نفر آنها از رشته‌های علوم مهندسی و کشاورزی هستند.

گفتنی است در ادامه این جلسه، دکتر علمایی به سؤالات و نقطه نظرات مدیران گروه و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل پاسخ داده شد.

ادای احترام و تجدید میثاق با شهدای گمنام آرمیده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل، بازدید از شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل و حضور در پنجاهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از دیگر برنامه های دکتر علمایی در سفر به استان اردبیل بود.

انتهای پیام/


نظر شما :