راه‌اندازی نخستین مدرسه عالی مهارتی کسب و کار خانگی در سما دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد

۲۷ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۳ کد : ۶۰۶ اخبار واحدها
تعداد بازدید:۱۹۴
معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از راه‌اندازی مدرسه عالی مهارتی کسب و کار خانگی در سمای نجف‌آباد برای نخستین‌بار در کشور خبر داد.
راه‌اندازی نخستین مدرسه عالی مهارتی کسب و کار خانگی در سما دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد نجف آباد، دکتر شهلا روزبهانی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در هجدهمین جلسه شورای نظارت و هماهنگی سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با اشاره به تحولات ساختاری اخیر در زمینه تبدیل و ارتقای آموزشکده های فنی و حرفه ای سما به دانشکده های مهارت و کارآفرینی خاطرنشان کرد: این تغییر رویکرد به عنوان یک رویداد ملی به منظور استفاده از ظرفیت‌های جدید در توسعه مهارت آموزی و فراهم شدن زمینه اشتغال فارغ التحصیلان این دانشکده، از ابتدای سال تحصیلی آینده اجرایی خواهد شد.

وی افزود: این تحول به جهت ارتقای جایگاه آموزشکده ها به دانشکده، اتفاق ارزشمندی است و توسعه مهارت های کارآفرینی با رویکرد و اهداف مشخص، محور فعالیت این دانشکده‌ها خواهد بود.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با اشاره به اینکه مدارس عالی مهارتی یکی از ارکان مهم دانشکده های مهارت و کارآفرینی است، گفت: تاکنون دو مدرسه عالی مهارتی در این واحد مجوز فعالیت اخذ کرده و تأسیس مدرسه عالی مهارتی کسب و کار خانگی به عنوان اولین مدرسه در این زمینه در کشور و سومین مدرسه عالی مهارتی واحد نجف‌آباد خواهد بود.

دکتر روزبهانی افزود: توجه به اقتصاد ناشی از کسب و کار خانگی یکی از ارکان اقتصاد کشورهای مختلف به خصوص در کشورهای توسعه یافته است که می تواند بخش عظیمی از جمعیت هر کشور را در جهت توسعه اقتصادی به کار گیرد.

وی مطرح کرد: راه اندازی مدرسه عالی مهارتی کسب و کار خانگی می تواند با توانمندسازی قشر جوان و همچنین زنان خانه‌دار، عملاً آنان را وارد چرخه اقتصادی کشور کند.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد، مهارت افزایی و ارتقای دانش حرفه ای در زمینه کسب وکارهای خانگی، حمایت از مشاغل کوچک خانگی و دانش بنیان بر مبنای کاهش نرخ بیکاری، رشد و توسعه مدرسه عالی در رشته‌های مرتبط با حوزه کسب وکار، کارآفرینی در افق بلند مدت و مشارکت در رشد و توسعه اقتصادی استان اصفهان را از چشم اندازهای مدرسه عالی مهارتی کسب وکارهای خانگی عنوان کرد.

وی، توجه به نیاز بازار کار در حوزه کسب و کارهای خانگی، آموزش عمومی و تخصصی افراد جامعه در ابعاد مختلف مشاغل خانگی، تربیت نیروی متخصص در رشته های مختلف با توجه به نیاز جامعه، توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، معلولین و سایر گروه های آسیب دیده اجتماعی به منظور راه اندازی کارگاه های خوداشتغال و ادای مسئولیت اجتماعی مجموعه به عنوان یک واحد علمی و دانشگاهی در راستای افزایش سواد شغلی، ارتباطی، تربیتی، تحلیلی و علمی عموم افراد جامعه را از جمله ماموریت های مدرسه عالی مهارتی کسب و کارهای خانگی برشمرد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد مدرسه عالی مهارتی


نظر شما :