دکتر دهقانی فیروزآبادی خبر داد

برگزاری بیش از ۷۰ رویداد فناورانه در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی در تیرماه سال جاری

۲۷ تیر ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۵ کد : ۶۰۹ سازمان مرکزی
تعداد بازدید:۲۵۸
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری بیش از ۷۰ رویداد فناورانه در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی در تیرماه سال جاری خبر داد.
برگزاری بیش از ۷۰ رویداد فناورانه در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی در تیرماه سال جاری

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با راه اندازی سامانه ثبت رویدادهای فناورانه در اداره کل کارآفرینی و مراکز رشد، رویدادهای فناورانه ای که در مراکز رشد دانشگاه برگزار می شود، رصد شده اند و اقدامات لازم جهت برگزاری این رویدادها در سطح ملی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه این رویدادها در 10 بخش در تیرماه سال جاری برگزار شده است، اظهار داشت: این رویدادها شامل  استارتاپ ویکند (2 مورد)، وبینار (25 مورد)، دوره های آموزشی(34 مورد)، طرح پویش کارآفرینی(1 مورد)، چالش فناوری (1 مورد)، تجربه در مسیر فناوری و نوآوری TEDX (3 مورد)، روز عرضه و نمایش فناوری DemoDay (1 مورد)، نمایشگاه/ جشنواره/ فن بازار(2 مورد)، ایده شو (2 مورد) و سایر فعالیت های فناورانه است.

دکتر دهقانی فیروزآبادی تأکید کرد: سال گذشته 606 مورد رویداد فناورانه در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد و با توجه به فعالیت های صورت گرفته در ماه های اخیر انتظار داریم در سال جاری نزدیک به هزار  رویداد فناروانه در مراکز رشد برگزار شود.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه یکی از شاخص های ارزیابی در سطح بندی مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی برگزاری رویدادهای فناورانه است، گفت: خروجی رویدادهای فناروانه در مراکز رشد، زمینه توانمندسازی هسته ها/واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان را فراهم می سازد. در این راستا رویدادهایی که خروجی آنها منجر به یک قرارداد مالی یا جذب هسته فناور در مراکز رشد شوند از امتیاز تشویقی در سطح بندی برخوردار خواهند شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی رویداد فناورانه مراکز رشد


نظر شما :