دکتر دهقانی فیروزآبادی:

دانشگاه آزاد اسلامی گام بلندی در تجاری سازی محصولات فناور و حل مسائل و چالش‌های کشور برداشته است

۰۷ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۶ کد : ۸۰۳ سازمان مرکزی
تعداد بازدید:۲۲۰
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه گام بلندی در تجاری سازی محصولات فناور، توانمند سازی و حل مسائل و چالش های کشور برداشته است.
دانشگاه آزاد اسلامی گام بلندی در تجاری سازی محصولات فناور و حل مسائل و چالش‌های کشور برداشته است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دومین جلسه کمیته اجرایی آیین‌نامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه اعضاء هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی در این جلسه با بیان اینکه رشد فعالیت های فناورانه در دانشگاه آزاد اسلامی امیدوارکننده بوده است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای گفتمان حل مساله و ایجاد دانشگاه نسل سوم و چهارم، گام های بلندی برداشته است. تدوین و ابلاغ آیین نامه حمایت از فعالیت های فناورانه اعضای هیات علمی توانست بستر لازم را در اختیار اعضای هیات علمی قرار دهد تا براساس مشوق ها و حمایت های مندرج در آن در راستای رسالت فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی، نقش مؤثرتری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: برای تسهیل امور مربوط به فناوری و نوآوری، آیین نامه و دستورالعمل های لازم برای اعضای هیات علمی، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی تعریف و ابلاغ شده و همچنین صندوق پژوهش و فناوری برای انواع حمایت ها و تسهیلات مستقر شده است. با تکمیل و تثبیت بسترهای نرم افزاری و سخت افزاری در دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه در سال جاری گام بلندی در تجاری سازی محصولات فناور، توانمندسازی و حل مسائل و چالش های کشور برخواهد داشت.

در ادامه دکتر محسن قیصری مدیر آیین نامه ها و سیاست های اداره کل سیاست گذاری و نظارت راهبردی، با اشاره به ابلاغ آیین نامه در آبان سال 1399، گزارشی از فعالیت ها و اقدامات ارائه داد و گفت: هزار و 512 درخواست جدید در سامانه ثبت شده و نشان می دهد که بخشنامه در واحدها مورد استقبال قرار گرفته و اعضای هیات علمی در فرآیند مرتبط با آن مشارکت کرده اند.

همچنین دکتر سعید آزادیان دبیر شورای گسترش، آمایش، برنامه ریزی و کارآفرینی دانشگاه در این جلسه گفت: اعضای هیات علمی فناور می توانند به موتور پیشران برای واحدها تبدیل شده و باید رویکرد حمایتی از این اعضا وجود داشته باشد. همچنین نیاز به هیات علمی فناور در هدایت پایان نامه های فناورانه وجود دارد.

در ادامه، بررسی انطباق با شیوه نامه الف و ب، تعیین تکلیف درخواست های بلاتکلیف، ویرایش دستورالعمل برای سطح بندی 1 و 2 برای پوشش شرکت های فناور غیر دانش بنیان و گواهی تایید فعالیت های فناورانه اعضای هیات علمی مورد بحث و بررسی اعضای جلسه قرار گرفت.

در این نشست دکتر قباد بهزادی پور مدیرکل امور کارآفرینی و مراکز رشد، دکتر هادی ابوالفتحی مدیر امور هیات علمی دانشگاه، دکتر عبدالله محمدی مدیرکل آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، دکتر طاهر ارمغانی مدیر طراحی دوره های آموزش فناوری و کارآفرینی، دکتر محمدرضا شفاعتی، مهندس حمید ابوطالبی مدیر هیات ممیزه و ارتقا، دکتر حسین باقری مدیربرنامه ریزی اداره کل برنامه و بودجه دانشگاه، دکتر لطف الله محمدی معاون پشتیبانی و بهره برداری مرکز فناروی اطلاعات و شبکه علمی، حضور داشتند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی دکتر علمی هیات علمی اعضای هیات علمی آزاد آزاد اسلامی اسلامی


نظر شما :